Polní den MendelAgro 2020

Ročník 2020 byl zrušen z důvodů nepříznivého vývoje situace pandemie COVID-19 v České republice.

Polní den MendelAgro2018

Partneři

BioAktiv CZ

BioAktiv CZ

Efektivní výživa v suchu

Naše společnost se již od roku 2011 zaměřuje na sledování nejnovějších trendů v rostlinné i živočišné výrobě a jejich praktické využití v zemědělské prvovýrobě. Ročně spolupracujeme s více jak 800 spokojenými zákazníky a naše produkty se využívají na více než 400 tis. hektarech ročně. Proto jsme se v pokusech Mendelově univerzitě rozhodli ukázat kombinaci jednoduchých, inovativních a praxí ověřených způsobů, jak i v sušších obdobích dosahovat dobrých výsledků.

Základním bodem agrotechniky je aplikace přípravku PlantAktiv pro rostliny s trojím účinkem.

  • zvyšuje využitelnost minerálních hnojiv
  • zvyšuje kapacitu půdy zadržovat vodu díky podpoře aerobních procesů, tvorbě půdních agregátů a lepšímu využití organické hmoty
  • podporuje tvorbu kořene, díky čemuž rostlina lépe přečká suchá období a zachytí a využije více srážek.

Druhou zásadní částí je aplikace mimokořenové výživy z řady AktiFer s využitím principů integrované ochrany rostlin. Listová výživa je obecně v suchu nejefektivnější způsob, jak rostlinám dodat potřebné živiny v době, kdy jsou špatně přijímány přes kořeny. Aplikace zároveň probíhá za ztížených podmínek, kdy je potřeba vysoká kvalita a efektivnost listových hnojiv, a právě řada AktiFer využívá nejmodernější technologie a poznatky pro maximální odolnost a využitelnost. Zároveň je agrotechnika zvolena i s přihlédnutím k ochraně rostlin tak, aby ji podpořila dle principů moderní integrované produkce. Výsledkem je praktické, účinné a ekonomické řešení.

Mediální partner

Zemědělec

Statistiky aktuálního ročníku
nejsou k dispozici